Article number 111.23BG.7 99
HEWI Furniture handle design 111
made of through-dyed matt polyamide, Diameter 23,5 mm, Fixing centres 125 mm. In pairs, with invisible mounting.
Show more
Current color: 99 (pure white)
90
EAN
article group
Furniture handle
Mounting distance
125 mm
Diameter
23,5 mm
Colour
99pure white
Material
Polyamide, mat
Furniture handle design 111
made of through-dyed matt polyamide, 23,5 mm diameter, centre-to-centre 125 mm.
Design awards
Awarded by
Iconic Awards 2018 innovative architecture winner
Iconic Awards 2018 innovative material winner
universal design special mention 2020
German Design Award 2019 - Winner
Products last viewed
F24945_okat.jpg
Paper towel dispenser
Article number 477.06.60199 36
F26524_okat.jpg
Bath towel rail
Article number 477.30.3S 33
Half fitting with security escutcheon
Matt edition
Article number 111PBR22.130 99
Bath towel rail
Article number 477.30.3S 95
S01175b_okat.jpg
Disabled turn and indicator
Article number S24270 99
Support rail with load bearing capacity up to 300 kg
c to c 300 mm
with steel core and fixing roses made of steel
Article number 801.36.8100 97
Furniture handle ø 23 mm