Article number 801.50B060 95
HEWI Range 801 (radio-controlled) WC flushing mechanism upgrade kit
for easy installation and for retrofitting with HEWI hinged support rails 801.50..., 50 mm wide, 68 mm high, 105 mm long, transmission frequency 868.4 MHz, suitable for radio-controlled WC flushing systems made by Geberit, Friatec, Mepa, Sanit, Viega, TECE and Grohe, made of high-quality matt polyamide in HEWI colours 99 (pure white), 98 (signal white), 97 (light grey), 95 (stone grey) and 92 (anthracite grey)
Show more
Current color: 95 (stone grey)
92
EAN
article group
Upgrade kit WC flushing mechanism (radio controlled)
Version
suitable for both sides
Colour
95stone grey
Variant
WC flushing mechanism (radio-controlled)
Material
Polyamide, mat
WC flushing mechanism upgrade kit (radio controlled)
- for retrofitting on HEWI hinged support rail 801.50...
- for easy installation
- 50 mm wide, 68 mm high, 105 mm long
- transmission frequency 868.4 MHz