Article number 230.23RKN 90
HEWI Backplate, short
short stems, in R-technology made of polyamide, high-gloss surface, for lever handle diameter 23 mm, backplate base made of polyamide-stainless steel composite, backplate cover cap, 46 x 168 mm, 11 mm high, flat, 1.5 mm wall thickness, Supplied without screws.
Show more
FeuerschutzUmweltzertifikat EPD Kunststoff
EAN
article group
Components | Spare parts
Sustainability
EPD
Fitting type
Half fittings
Colour
90jet black
article number EAN
230.23RKN 90
Perforation
BB - multicoloured beard
Distance
72 mm
Technology
R-technology | Class 4
Floor to wall stationary support
Backplate, short
Backplate, short
short stems, in R-technology made of polyamide, solid colour, high-gloss surface, and for handle diameter 23 mm
Backplate cap 46 x 168 mm, 11 mm high, flat, 1.5 mm wall thickness.
Supplied without screws
Products last viewed
F20986_okat.jpg
Symbol, female
Matt edition
Article number 801.91B020 99
F18737A_okat.jpg
Shower curtain rail
for shower 1000 x 1000 mm
Article number 900.34.10260 DX
F09486W1WHITE_okat.jpg
Hook for cloakroom rails
Article number 477.30.020 74
F19704_okat.jpg
Furniture handle ø 23 mm