Article number 235.20ENRFR
HEWI WC backplate (FR-technology)
polyamide, high-polished, for handle diameter 20 mm
Show more
article group
Components | Spare parts
Fitting type
Vacant/engaged fittings
Colour
99 (pure white)-1 waitfor delay '0:0:15' --
Emergency opening type
D with Vk mandrel
Square latch
6 mm
Distance
70 mm
Door thickness
38,1 - 43,0 mm
Floor to wall stationary support
Backplate, long
Products last viewed
F19704_okat.jpg
Furniture handle ø 23 mm